wij zijn spring.
wie word jij?

ruilen - Veelgestelde vragen

Hieronder vind je een overzicht van de veelgestelde vragen over het ruilen van opvangdagen in 2020. Zit je vraag er niet bij? Neem dan contact op met onze afdeling Klantenservice. 

Ben je op zoek naar informatie over ruilen in 2021? Kijk dan op deze pagina of in de ouderapp voor klanten van Spring.

Ruilen in 2020

Kan ik opvangdagen ruilen?

Ja, dat kan. De spelregels kun je lezen in onze leveringsvoorwaarden (artikel 7).

Kan ik mijn naschoolse opvang van deze donderdag, ruilen tegen naschoolse opvang op volgende week maandag?

Ja, dat kan als de bezetting (van kinderen c.q. pedagogisch medewerkers) op de locatie het toelaat.

Je kunt gelijke omvang van uren ruilen van dezelfde opvangsoort.

Mijn peuteraanbod van volgende week dinsdagochtend, wil ik ruilen tegen peuteraanbod op volgende week donderdagmiddag. Mag dat?

Ja, dat kan als de bezetting (van kinderen c.q. pedagogisch medewerkers) op de locatie het toelaat.

Je kunt gelijke omvang van uren ruilen van dezelfde opvangsoort.

Kan ik mijn hele dag dagopvang van deze dinsdag, ruilen tegen dagopvang op volgende week woensdag- en donderdagochtend?

Nee, dat kan niet. Je kunt alleen gelijke omvang van uren ruilen van dezelfde opvangsoort.

De naschoolse opvang van deze vrijdag, wil ik ruilen tegen volgende week maandag, dinsdag en vrijdag voorschoolse opvang. Mag dat?.

Nee, dat kan niet. Je kunt alleen gelijke omvang van uren ruilen van dezelfde opvangsoort.

Ik wil graag een studiedag ruilen voor 2 extra dagen naschoolse opvang. Mag dat?

Nee, dat kan niet. Je kunt alleen gelijke omvang van uren ruilen van dezelfde opvangsoort.

Ik heb twee kinderen op de opvang. Ik wil één kind afmelden en deze uren inzetten voor mijn andere kind. Mag dat?

Nee, dat kan niet. Ruildagen zijn kindgebonden. Je kunt ruildagen alleen voor hetzelfde kind inzetten.

Ik wil 2e Paasdag ruilen voor een studiedag. Mag dat?

Nee, dat kan niet. Feestdagen kunnen niet geruild worden.

Onze tarieven zijn berekend op onze 'geopende dagen'. Nationale feestdagen worden hier niet in meegenomen. Je betaalt hier dus ook niet voor. Dit is al verrekend in ons uurtarief. Als een nationale feestdag op je contractueel vastgelegde opvangdag valt, kan deze dag dan ook niet geruild worden.

Ik wil 30 oktober ruilen voor 28 augustus. Mag dat?

Nee, dat kan niet. Je kunt alleen ruilen wanneer de ruildag later in tijd ligt. Je kunt de dag dus niet naar voren plaatsen.

Kan ik een al goedgekeurde ruildag, alsnog verplaatsen?

Nee, dat kan niet. Je kunt een toegekende ruiling niet meer aanpassen. Deze is onomkeerbaar. De goedgekeurde ruildag kan wel worden afgemeld. Je krijgt hier alleen geen nieuwe ruiloptie voor.

Ik had een ruildag aangevraagd omdat ik een maand geleden mijn kind niet naar de opvang kon brengen, maar deze is destijds afgekeurd. Ik wil deze 'gemiste' dag dus graag nog volgende week maandag inzetten. Mag dat?

Nee, dat kan niet. Een ruildag kan alleen als je vóór de contractuele opvangdag een andere datum toegewezen hebt gekregen. Zodra de datum verstreken is vervalt de service om een ruildag aan te vragen. Je bouwt dus geen ruiltegoed op.

Hoe kan ik ruilen?

Hiervoor kun je gebruik maken van het formulier op onze website.